вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna ekspresowo się psują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od właściwego i sumiennego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ów rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий