пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic właściwie nie podkreśli projektu trawnika ewentualnie kwietnika jak małe żywe plot.

Niesłychanie duże, bowiem prawie dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , natomiast w przypadku potrzeby zacienia pobliskie domy oraz ulice. Aby wykonać taki plot rośliny zasadzamy naokoło krawędzi posiadłości. O ile mamy dosyć miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, jaka ponadto rodzi orzechy. Jeśli wolimy ażeby nasze roślinne plot było nadzwyczaj strzeliste zaś jednocześnie wąskie to w cieniu można je ukształtować z limaku pospolitego, grabu powszechnego względnie klonu. Pamiętajmy także, że gdy rośliny nas przewyższa, ich zmniejszanie może być bardzo kłopotliwe.

Nic wyraźnie nie podkreśli projektu trawy czy tez kwiatów jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i kwiaty często nie potrafią dobrze rosnąc w wskazanych miejscach, małe krzewy potrafią utrzymać kwieciste zaplecze w wyznaczonym miejscu lub zasłonią gołe placki gleby. Porządnie uformowany nieduży żywopłot sam zresztą robi za ozdobę ogrodu. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna tylko ogrodzenia kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, lecz przecież w ciemnych katach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je małe jabłuszka, które wolno wykorzystać na konfitury.

Niewysokie albo strzeliste roślinne ogrodzenia wolno uzyskać z krzewów iglastych.

Niestety, krzewy z tej grupy są znacznie bardziej kosztowne niż gatunki liściaste. Spośród nich najlepiej toleruje cień cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta oraz trzeba go obcinać, ale jego metamorfozę Cis wolno zostawić bez pomocy.Będzie błyskawicznie kiełkował tudzież uchroni kolumnowy kształt.

Jeśli wasz zakątek jest dosyć ciemny, należałoby aby zielony palisada rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektóre spośród cienioznośnych modelów maja metamorfozy o jasnych bądź pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr sztampowy Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu zrozumiałego w słońcu, tymczasem nawet w cieniu liście pozostają całkiem jasne, mało co oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий